Щодо тимчасового скорочення граничних строків розрахунків за експортно-імпортними операціями

Управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Чернігівській області звертає увагу, що у зв’язку з введенням Указом Президента України від 24.02.2022 року №64/2022 воєнного стану в Україні, Правлінням Національного банку України прийнято Постанову від 24.02.2022 року №18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану», якою з метою запобігання виведенню капіталу за кордон, тимчасово скорочено граничні строки розрахунків за експортно-імпортними операціями, здійсненими з 05.04.2022 року, з 365 до 90 календарних днів.

Для розширення можливостей українських суб’єктів господарювання за операціями з експорту та імпорту товарів, Постановою Правління Національного банку від 07.07.2022 року №142 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року №18» змінено граничні строки розрахунків до 180 календарних днів.

При цьому граничні строки розрахунків 180 календарних днів за експортно-імпортними операціями будуть застосовуватись до операцій здійснених із 05.04.2022 року. Для операцій, що проводились до відповідної дати, граничні строки розрахунків становлять 365 календарних днів. 

Про отримання ідентифікаційного номеру (РНОКПП) для іноземця

Отримання ідентифікаційного номера (реєстраційний номер облікової картки платника податків) для іноземця – це процес підготовки та подачі пакету документів до податкового органу України.  Ідентифікаційний номер – це 10-ти значний номер, що формується автоматично податковою службою України, та використовується іноземцем для реєстрації бізнесу, сплати податків, укладення договорів купівлі-продажу, видача довіреностей, реєстрації автомобіля, відкриття банківського рахунка тощо. Ідентифікаційний номер для іноземця – не несе будь-якої привілеї в Україні, а лише використовується для ідентифікації його органами податкової служби України при сплаті податків та зборів.

Ідентифікаційний номер для іноземця у м. Чернігові  можна отримати в Головному управлінні ДПС у Чернігівській області за адресою: вул. Реміснича, 11.

Для цього слід підготувати пакет документів, в який входить:

Оригінал та копія закордонного паспорту іноземця;

Оригінал та копія перекладу паспорту іноземця, нотаріально завіреного (з обов’язковою копією сторінки паспорту, з відміткою про перетин кордону);

Оригінал та копія посвідки на тимчасове проживання або постійне проживання в Україні, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту (при наявності);

Довіреність (при необхідності);

Інші документи (при необхідності).

В разі виникнення додаткових питань можна звернутись за телефоном (0462) 652362. 

 

                               Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області