Станом на 01.07.2022 р.

Остерська міська рада згідно з адміністративно-територіальним устроєм України входить до складу Чернігівського району, розташована в південно-західній частині Чернігівської області і межує з Козелецькою, Кіптівською, Деснянською громадами Чернігівської області та з Броварським районом Київської області. Відстань від адміністративного центру міської ради  до Чернігова автомобільними шляхами 82 км. Адміністративний центр  громади місто Остер розташований на відстані 18 км від траси європейського значення E95, яка сполучає столицю України – м.Київ з обласним та районним центром м. Чернігів.

До складу громади входять 22 населені пункти, що об`єднані в два старостинських округи: Біликівський (Білики, Жилин Млинок, Набільське, Туманська Гута), Бірківський  (Бірки, Романьки, Самсони, Дешки, Крені, Жуківщина) та населені пункти Пархимів, Котів, Одинці, Кошани, Волевачі, Бабарики, Євминка, Крехаїв, Любечанинів, Поліське, Беремицьке з адміністративним центром у місті Остер.

Протягом тривалого проміжку часу загальна чисельність населення громади зменшується, як через смертність, так і через міграції за межі громади.

Нині за даними старостатів  та старост у громаді проживає 9611 осіб.

Загальна площа території 400,32 кв.км.

Кількість населених пунктів у складі громади 22, в т.ч. місто - 1, селищ міського типу - 0 , сіл - 21

Контакти:

Код ЄРДПОУ 04061754

 

Адреса: 17044, Чернігівська обл., Чернігівський р-н, м.Остер, вул..Незалежності, 21

 

Телефон: 04646-43252

 

E-mail: oster-rada@ukr.net

 

Сайт:  osterska-gromada.gov.ua

 

Загальні відомості про громаду

 

Освіта:

Кількість

Гімназії

1

ЗОШ І-ІІІ ступенів

2

ЗОШ І -II ступеня

1

Дошкільні навчальні заклади

3

Заклади культури:

  • Клуби
  • Будинки культури
  • Музеї
  • Музейна кімната
  • Школа Мистецтв

 

7

5

1

 

1

ФАП

-

ФП

7

Амбулаторії

1

Торгівля

179

 

 

Заклади громадського харчування

13

Пасажирські перевезення

      2

 

Депутати ради

 

з/п

 

ПІП

1.

Баран Юрій Миколайович

2.

Корж Людмила Миколаївна 

3.

Шарак Віра Валентинівна

4.

Корж Зоя Миколаївна

5.

Юрченко Олександр Михайлович

6.

Єфіменко Дмитро Геннадійович

7.

Лепська Любов Анатоліївна

8.

Філімонова Надія Миколаївна

9.

Артемюк Сергій Олександрович

10.

Лець Наталія Леонідівна

11.

Бардаченко Тетяна Миколаївна

12.

Гончар Наталія Сергіївна

13.

Лазарева Аліна Ігорівна

14.

Адаменко Світлана Леонідівна

15.

Балунова Тетяна Сергіївна

16.

Дроб`язко Іван Петрович

17.

Григолюк Володимир Петрович 

18.

Кізько Олексій Петрович

19.

Курач Олексій Миколайович

20.

Кудрицька Ольга Олексіївна

21.

Музиченко Петро Васильович

 

Релігія

з/п

Назви релігійної громади

Дані про керівництво, тел.

1.

УПЦ(ПЦУ)Парафія Архистратига Михаїла

м. Остер

Шкумат Олександр В’ячеславович

Протоієрей, Військовий капелан 

2.

УПЦ(ПЦУ)Парафія Апостола Андрія Первозванного

м. Остер

Парубець Валентин Якович

Ієрей

3.

УПЦ(МП)Воскресенська парафія

м. Остер

Думчєв Олег Володимирович

Протоієрей

4.

УПЦ (МП)Парафія Успіння Пресвятої Богородиці м.Остер

Магула Микола Іванович

Протоієрей

5.

УПЦ(МП)  Парафія Покрови Пресвятої Богородиці

С. Бірки

Нефьодкін Віталій Миколайович

Ієрей

6.

Релігійна організація «Свідки Єгови»,

м.Остер

Третяков Максим Петрович,

Івлєв Олег Валерійович.

7.

Релігійна громада «Адвентисти сьомого дня»,

м.Остер

Андронік Анатолій Васильович

Пастор

8.

Релігійна громада «Божа Гора» ЄХ

М. Остер

Пономаренко Роман Васильович

Пастор

 

9.

Релігійна громада ЄХБ

С.Жуківщина, с.Бірки

Масол Леонід Степанович

пастор

10.

УПЦ(МП) Парафія Різдва Пресвятої Богородиці

С.Євминка

Занкович Іван Іванович

Протоієрей

11.

УПЦ(МП) Свято Троїцька Парафія

С.Крехаїв

Ізай Юрій Іванович

Благочинний протоієрей

12.

ПЦУ Парафія Рожества Пресвятої Богородиці Діви Марії

с.Пархимів

Фундак Василь Іванович

Протоієрей

 

Землі громади:

сільгоспугіддя                       25,5   тис. га

в т.ч. рілля                             13,6      тис. га,

сіножаті і пасовища             10,7    тис. га)

ліси                                        9,8  тис. га

інше                                       4,7    тис. га

 

Кількість виборчих дільниць – 17

 

Кількість виборців - 5947

 

Керівний склад громади

 

п/п

Посада

ПІБ

 

1

Голова

 

Мисливець Леонід Олександрович

 

2

Заступник голови

Куран Ірина Миколаївна

 

3

Заступник голови

Пономаренко Володимир Миколайович

 

4

Секретар

Бардаченко Тетяна Миколаївна

 

5

Керуючий справами

 

-

-

 

Старостинські округи

п/п

Назва

Населені пункти, що входять до старостинського округу

ПІП старости

1.

Біликівський старостинський округ

с. Білики, с. Жилин Млинок, с. Набільське, с. Туманська Гута;

Озимай Світлана Михайлівна

2.

Бірківський старостинський округ

с.Бірки, с. Дешки, с. Самсони, с. Крені, с. Романьки, с. Жуківщина

Артемюк Олена Миколаївна

3.

 

м. Остер, с. Беремицьке, с. Любечанинів, с. Поліське

міський голова Мисливець Леонід

Олександрович

4.

 

с. Бабарики, с. Волевачі, с. Кошани, с.Одинці

Клепець Олександр Данилович

5.

 

с. Котів, с. Пархимів

Козей Сергій Миколайович

6.

 

с. Євминка

 

Рогоза Юрій Вікторович

7.

 

с. Крехаїв

 

Ус Дмитро Миколайович

         

Склад територіальної громади:

 

п/п

Населені пункти, що входять до складу громади

Чисельність населення станом на

01.07.2022 р.

1.

м. Остер

6198

2.

с. Беремицьке

16

3.

с. Поліське

100

4.

с.Любечанинів

420

5.

с. Білики

157

6.

с. Жилин Млинок

4

 

7.

с. Набільське

38

8.

с. Туманська Гута

28

9.

с. Бірки

187

10.

с. Романьки

68

11.

с. Самсони

46

12.

с. Дешки

95

13.

с. Крені

14

14.

с. Жуківщина

421

15.

с. Пархимів

265

16.

с. Котів

102

17.

с. Одинці

148

18.

с. Кошани

205

19.

с. Волевачі

135

20.

с. Бабарики

102

21.

с. Крехаїв

415

22.

с. Євминка

447

ВСЬОГО

9611

 

 

Соціальна сфера:

Загальноосвітні заклади

 

п/п

Назва закладу освіти

Адреса, за якою знаходиться

ПІБ

директора

Кількість

учнів/

педпрацівників

1.

Опорний заклад – Остерська гімназія Остерської міської ради Чернігівської області

м. Остер

Дробязко

Анна

Вікторівна

527/51

2.

Остерська загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня ім. Ю.Збанацького Остерської міської ради Чернігівської області

м. Остер

Баран

Наталія Олександрівна

237/26

3.

Євминська загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня Остерської міської ради Чернігівської області

(з дошкільним відділенням)

с. Євминка

Курач

Любов

Василівна

49/12

4.

Крехаївська загальноосвітня школа І-ІІ ступеня Остерської міської ради Чернігівської області

(з дошкільним відділенням)

с. Крехаїв

Вакула

Любов

Григорівна

37/10

Заклади дошкільної освіти

 

п/п

Назва закладу

Адреса, за якою знаходиться

ПІБ

        директора/

завідувача

Кількість

вихованців

1.

Остерський заклад дошкільної освіти «Оленка» Остерської міської ради Чернігівської області

м. Остер

Перимбаєва

Вікторія

Анатоліївна

200/15

 

Мережа клубних закладів

 

п/п

Назва закладу

Адреса, за якою знаходиться

ПІП директора/ завідувача

1.

Остерський міський будинок культури

17044м.Остер

 

Донська Людмила Володимирівна

2.

Бірківський сільський будинок культури

17060,с.Бірки

 

Вертай Любов Петрівна

3.

Біликівський сільський клуб

17044,с.Білики

 

Штома Тетяна Андріївна

4.

Любечанинівський сільський будинок культури

17046,с. Любечанинів

 

 

Юрченко Олександр Михайлович

5.

Пархимівський сільський клуб

17042, с. Пархимів,

 

 

Єрьоміна Степанія Антонівна

6.

Котівський сільський клуб

17043,с. Котів

 

Сухоцький Анатолій Михайлович

7.

Євминський сільський будинок культури

17071, с. Євминка

 

Гусєва Ольга Михайлівна

8.

Волевачівський сільський будинок культури

17061,с. Волевачі

-

9.

Одинцівський сільський клуб

17061,с. Одинці

 

-

10.

Кошанівський сільський клуб

17061,с. Кошани

 

-

11.

Крехаївськийсільский клуб

17073,с.Крехаїв

 

-

12.

Поліський сільський клуб

17044,с.Поліське

 

-

Бібліотечна мережа

 

п/п

Назва закладу

Адреса, за якою знаходиться

ПІБ директора/ завідувача

1.

Остерська публічна бібліотека з філіями в

 

с.Бірки,

 

Білики,

 

Любечанинів,

 

Євминка

 

17044, м.Остер

 

 

Бірки

 

Білики

 

Любечанинів

 

Євминка

 

Диодорова Валентина Олексіївна

 

Музеї  на території громади

 

п/п

Назва закладу

Адреса, за якою знаходиться

ПІБ директора

1

Остерський краєзнавчий музей

17044, м.Остер

 

Мисливець Андрій Петрович

 

Школи мистецтв

 

п/п

Назва закладу

Адреса, за якою знаходиться

ПІБ директора

1.

Остерська дитяча музична школа

17044, м.Остер

 

Конопацька Жанна Євгеніївна

 

 

Медичні установи

 

п/п

Назва закладу

Адреса, за якою знаходиться

ПІБ завідувача

1.

Комунальне некомерційне підприємство «Остерська міська лікарня» Остерської міської ради

м.Остер

Заславський Юрій Вікторович

2.

Остерська міська амбулаторія

ЗПСМ

м. Остер

Закревська Анна Іванівна

3.

Євминківський пункт здоровя

с. Євминка

Гулевець Світлана Іванівна

4.

Бірківський фельдшерський пункт

с. Бірки

Омельченко Борис Якович

5.

Біликівський фельдшерський пункт

с. Білики,

Кузьменко Микола Григорович

6.

Пархимівський фельдшерський пункт

с. Пархимів

Пальчик Людмила Іванівна

7.

Поліський фельдшерський пункт

с. Поліське

Коваль Ірина Олександрівна

8.

Крехаївський фельдшерський пункт

с. Крехаїв

Ворона Людмила Петрівна

9.

Одинцівський фельдшерський пункт

с. Одинці

-

10.

Кошанівський фельдшерський пункт

с. Кошани

-

 

Найбільшими бюджетоутворюючими підприємствами громади є:

  1. ДП «Остерський лісгосп»
  2. ТОВ «Остратекс»
  3. ТОВ «Сільпо-Фуд»
  4. Остерський коледж будівництва і дизайну
  5. ТОВ «ЄВ.РО. Ломбард ЄВ.РО.Фінанси ЛТД і Компанія»
  6. ТОВ «Формікабуд»

НАСЕЛЕННЯ

Розподіл населення за статтю та віком

№ п/п

Міські, селищні, сільські ради та населенні пункти в них

чоловіки

жінки

0-17

18-39

40 -59

60 +

усього

0-17

18-39

40 - 59

60 +

усього

 

Всього по м/р

707

1313

808

1371

4199

815

1468

1452

1678

5412

1

с. Беремицьке

1

2

3

      4

10

-

1

1

4

6

2

с. Поліське

9

16

9

11

45

4

12

18

21

55

3

с. Любечанинів

39

57

52

37

185

36

63

78

58

235

4

с. Білики

11

23

24

17

75

8

23

30

21

82

5

с. Жилин Млинок

-

1

-

2

3

-

-

1

-

1

6

с. Набільське

3

6

2

4

15

3

4

3

13

23

7

с. Туманська Гута

-

-

9

5

14

-

1

-

14

15

8

с. Бірки

13

35

30

24

102

6

19

26

34

85

9

с. Романьки

4

8

12

7

31

5

7

9

16

37

10

с. Самсони

2

6

9

6

23

2

3

6

12

23

11

с. Дешки

8

9

17

9

43

7

11

13

21

52

12

с. Крені

-

4

2

-

6

2

1

2

3

8

13

с. Жуківщина

37

65

59

48

209

29

49

61

73

212

14

c. Пархимів

10

38

34

22

104

21

33

43

65

161

15

с. Котів

8

12

14

10

44

14

13

10

21

58

16

с. Одинці

6

25

14

28

73

6

20

19

30

75

17

с. Кошани

10

34

23

17

84

11

30

28

52

121

18

с. Волевачі

10

20

10

28

68

12

17

15

23

67

19

с. Бабарики

12

18

8

12

50

9

8

11

24

52

20

с. Крехаїв

36

50

53

50

189

34

52

50

90

226

21

c. Євминка

38

47

53

64

202

30

67

58

90

245

22

м. Остер

450

837

371

966

2624

576

1034

970

994

3574

Зайнятість населення

* - станом на 01.07.2022 року

Форма Р-6

 

№ п/п

Територіальні громади та населені пункти в них

Усього населення

Зайняті

Безробітні

Чол.

Жін.

разом

Чол.

Жін.

разом

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ч.

%

ч.

%

ч.

%

ч.

%

ч.

%

ч.

%

 

Всього по м/р

9611

1963

21,01

2209

22,8

4172

43,81

281

5,9

414

4,7

695

10,6

1

с. Беремицьке

16

2

12

1

6

3

18

1

6

1

6

2

12

2

с. Поліське

100

19

19

21

21

40

40

6

6

9

9

15

15

3

с. Любечанинів

420

87

20

105

25

192

45

11

2

24

5

35

8

4

с. Білики

157

45

28,6

47

29,9

92

58,5

-

-

6

3,8

6

3,8

5

с. Жилин Млинок

4

1

25

1

25

2

50

-

-

-

-

-

-

6

с. Набільське

38

8

21

7

18,4

15

39,4

-

-

1

2,6

1

2,6

7

с. Туманська Гута

28

6

21,4

1

3,6

7

25,0

2

7,1

-

-

2

7,1

8

с. Бірки

187

36

30,4

26

24,6

62

55

11

15,3

10

15,9

21

31,2

9

с. Романьки

68

10

36,3

8

20,9

18

57,2

2

4,4

1

0,7

3

5,1

10

с. Самсони

46

6

35,4

2

19,2

8

54,6

3

10,4

2

13,3

5

23,7

11

с. Дешки

95

20

26,2

4

18,5

24

44,7

3

8,0

10

27,1

13

35,1

12

с. Крені

14

-

-

2

13,5

2

13,5

1

0,4

-

-

1

0,4

13

с. Жуківщина

421

79

30,5

54

26,9

133

57,4

8

8,0

19

19,0

27

27

14

с. Пархимів

265

55

20,75

36

13,58

91

34,3

1

0,38

1

0,38

2

0,75

15

с. Котів

102

14

13,73

12

11,76

26

25,5

-

-

1

0,98

1

0,98

16

с. Одинці

148

19

12,8

17

11,5

36

24,3

17

11,5

15

10,1

32

21,6

17

с. Кошани

205

39

19,0

20

9,8

59

28,8

17

8,3

22

10,7

39

19,0

18

с. Волевачі

135

25

18,5

17

12,6

42

31,1

12

8,9

18

13,3

30

22,2

19

с. Бабарики

102

15

14,7

12

11,7

27

26,4

17

16,6

10

9,8

27

26,4

20

с. Крехаїв

415

95

22

90

22

185

44

91

22

139

34

230

54

21

с. Євминка

447

26

14

55

29

81

42

53

28

58

30

111

58

22

м. Остер

6198

1356

21

1671

26,9

3027

48,7

25

0,4

67

1,0

92

1,4

 

 

 

 

 

 

               

КЕРІВНИКИ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

 

п/п

Прізвище,

ім’я, по батькові

 

Назва підприємства

  1.  

Гуров Володимир Миколайович

 

ТОВ «Остратекс»

       
  1.  

Сікун Валерій Станіславович

 

ТОВ «РВК «Ташута»

  1.  

Меланченко Любов Василівна

 

ТОВ «Альтернатива Бізнес Груп»

  1.  

Малкуш Сергій Васильович

 

ТОВ «Остерський промкомбінат»

  1.  

Луцюк Олександр Леонідович

 

ДП «Козелецьрайагролісгосп»

 

 

КЕРІВНИКИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ

 

п/п

Прізвище,

ім’я, по батькові

 

Назва підприємства

  1.  

Копиця

Анатолій  Олександрович

 

ФГ «Хлібний Лан»

  1.  

Макаренко

Петро Михайлович

 

ПОСП «Колос»

  1.  

Однолько

Світлана Іванівна

 

ТОВ « Овочева  група»

  1.  

Шевченко

Григорій Григорович

 

СТОВ «Полісся»

  1.  

Старіков

Олег Юрійович

 

ТОВ «Сираївське»

  1.  

Тищенко

Віталій Васильович

 

ПП «Промінь К»

  1.  

Давиденко

Григорій Васильович

 

ТОВ «Сади Межиріччя»