Інформує Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області

         1. Чи має право на матеріальну допомогу ФОП, яка є пенсіонером та звільнена від сплати ЄСВ?

          Якщо ви отримуєте пенсію, є ФОП чи найманим працівником та ваш основний КВЕД чи КВЕД організації, у якій ви працюєте, віднесено до переліку тих, стосовно яких вживають карантинні обмеження, ви можете подати заяву та отримати грошову допомогу навіть при умові не сплати вами ЄСВ.

         2. Яким чином проводиться виплата одноразової матеріальної допомоги?

         Надання одноразової матеріальної допомоги здйснюєиться за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Надання Пенсійним фондом України одноразової матеріальної допомоги". Головним розпорядником бюджетних коштів є Міністерство соціальної політики України. Виплата одноразової матеріальної допомоги здйснюється на підставі заяви про надання одноразової матеріальної допомоги. Списки на виплату формуються Міністерством цифрової трасформації України (Мінцифри) на підставі поданих заяв після перевірки Пенсійного фонду України один раз на день. Пенсійний фонд України передає Мінсоцполітики України заявку на перерахування коштів для виплати даної допомоги. Перерахування матеріальної допомоги проводиться АТ "Ощадбанк" на банківський рахунок (за стандартом IBAN) в банку, в якому відкрито рахунок, що зазначено у заяві застрахованої особи.

         3. Як долучилась Чернігівщина до подачі заяв для отримання одноразової матеріальної допомоги?

         В цілому по області, за попередніми розрахунками, матимуть право на отримання допомоги 15625 тис. кандидатів, з них 8531 ФОПів та 7094 застрахованих осіб. Станом на 23.12.2020 скористались такою можливістю 54,65%, при середньому показнику по Україні 43,46%.

 

Фото без опису