Остерська територіальна громада утворена 8 липня 2016 року рішенням №97 шостої сесії сьомого скликання, об’єднавшись з територіальними громадами сіл Бірки, Дешки,Самсони, Крені, Романьки, Жуківщина Бірківської сільської ради: сіл Білики, Набільське, Туманська Гута, Жилин Млинок Біликівської сільської ради; міста Остер, сіл Любечанинів, Поліське, Беремицьке Остерської міської ради в Остерську міську раду з центром в м. Остер.

Рішенням №6 першої сесії восьмого скликання від 30 грудня 2016 року було утворено Остерську міську раду з визначеним центром в м.Остер.

Рішенням № 325 сімнадцятої сесії сьомого скликання від 09 червня 2017 року  було визначено на території Остерської міської ради  два старостинські округи : Бірківський старостинський округ ( з центром в с. Бірки, що складається з сіл Бірки, Дешки, Самсони, Романьки, Крені, Жуківщина) та Біликівський старостинський округ (з центром в селі Білики, що складається з сіл Білики, Набільське, Жилин млинок, Туманська Гута).

Рішенням № 17-02/ VIII другої позачергової сесії восьмого скликання від 18 грудня 2020 року було реорганізовано Одинцівську сільську раду (с. Одинці) шляхом приєднання до Остерської міської ради.

Рішенням № 18-02/ VIII другої позачергової сесії восьмого скликання від 18 грудня 2020 року було реорганізовано Євминську сільську раду (с. Євминка) шляхом приєднання до Остерської міської ради.

Рішенням № 19-02/ VIII другої позачергової сесії восьмого скликання від 18 грудня 2020 року було реорганізовано Крехаївську сільську раду (с. Крехаїв) шляхом приєднання до Остерської міської ради.

Рішенням № 20-02/ VIII другої позачергової сесії восьмого скликання від 18 грудня 2020 року було реорганізовано Пархимівську сільську раду (с. Пархимів) шляхом приєднання до Остерської міської ради.

Рішенням № 21-02/ VIII від 18 серпня 2023 року на території Остерської міської ради  було утворено Одинцівський старостинський округ з центром у селі Одинці у складі сіл: Одинці, Волевачі, Бабарики, Кошани, Любечанинів чернігівського району Чернігвської області.