Повідомлення Козелецького центру зайнятості

Дата: 05.03.2021 13:31

До уваги безробітних!

Вам доведеться повернути незаконно отримані кошти, якщо Ви перебуваєте в службі зайнятості як зареєстрований безробітний та:

- одночасно нелегально працюєте, в тому числі виконуєте роботу, надаєте послуги за цивільно-правовими угодами;

- подали недостовірні дані та документи, на підставі яких прийнято рішення про надання статусу безробітного, призначення виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття;

- зареєстровані як фізична особа-підприємець та займаєтесь підприємницькою діяльністю;

- Вам призначено пенсію, зокрема, на пільгових умовах або за вислугу років (або ж подали заяву до ПФУ про призначення пенсії);

- отримуєте соціальну виплату на догляд за дитиною-інвалідом, інвалідом I групи;

- отримуєте соціальну виплату на догляд за особою похилого віку, яка за медичним висновком потребує постійного стороннього догляду або досягла 80-річного віку;

- отримуєте соціальну виплату як батькам-вихователям дитячих будинків сімейного типу, прийомним батькам;

- отримуєте соціальну виплату на догляд особам, які доглядають за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу.

Ці неправомірні дії виявляються шляхом обміну інформацією між Державною службою зайнятості, Державною податковою службою України, Пенсійним фондом України, органами Держпраці, а також за даними верифікації з Міністерства фінансів України про соціальні виплати, в т.ч. пенсії.

При відмові відшкодувати кошти, а також у разі неповернення їх у встановлений строк, стягнення коштів здійснюється у судовому порядку відповідно до законодавства.

Зокрема, протягом 2020 року Козелецькою РФ виявлено 5 осіб, які незаконно отримали кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в сумі 23.3 тис. грн.

Не ускладнюйте собі життя! Будьте чесними не лише перед законом, а й перед собою!