Чи потрібно декларувати дохід від продажу власного автомобіля

З даного питання фахівці Головного управління ДПС у Чернігівській області роз`яснюють, ящо фізична особа отримала дохід від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, то такий дохід відповідно до п. 173.2 ст. 173 Податкового кодексу України не оподатковується податком на доходи фізичних осіб. Тобто у фізичної особи не виникає обов’язку щодо сплати податку. Подавати річну декларацію про майновий стан і доходи у такому випадку не потрібно.

Детальніше можна ознайомитись на Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДПС України, категорія питання 103.24.

Зверніть увагу на нові правила заповнення при переказі коштів

на єдиний рахунок

З 26 лютого 2021 року платники мають заповнювати усі 14 обов’язкових полів реквізиту «Призначення платежу» при  переказі коштів на єдиний рахунок.

Такі вимоги встановлено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2020 № 847. 14 обов’язкових полів реквізиту «Призначення платежу» розділені між собою знаком «;», а останнє з 14 полів завжди містить знак «#».

Суми платежів за розрахунковими документами, за якими платником визначено або не визначено напрям використання коштів, сплачених на єдиний рахунок, включаються до реєстру платежів з єдиного рахунку в розрізі окремого платника у складі зведеного реєстру платежів.

ДПС України повідомляє, що наразі в реєстрі платників, які використовують єдиний рахунок – 1650 платників: 595 юридичних осіб та 1055 фізичних. Через єдиний рахунок сплачено понад 50 млн гривень.

Ініціатива реалізовується за підтримки «Програми підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM)».

До уваги платників ПДВ! З 1 березня 2021 року застосовується ставка ПДВ у розмірі 14 відсотків

Державна податкова служба України у зв’язку із набранням чинності Законом України від 17 грудня 2020 року № 1115-ІХ "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції" (далі – Закон № 1115) інформує про окремі особливості застосування положень Податкового кодексу України (далі – Кодекс) з урахуванням внесених змін.

Закон № 1115 опубліковано в газеті "Голос України" 24.02.2021. Згідно з розділом ІІ Закону № 1115, Закон № 1115 набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування (з 25 лютого 2021 року), та застосовується до податкових періодів, починаючи з першого дня місяця, наступного за місяцем опублікування Закону № 1115, а саме, починаючи з 01 березня 2021 року.

До уваги платників: сплачуйте податки правильно

З метою інформування платників щодо правильності заповнення платіжних документів при сплаті податків і зборів Головне управління ДПС у Чернігівській області надає перелік кодів видів сплати:

Код виду сплати                                                                   Вид сплати

Використовуються під час заповнення документів на переказ платниками податків / єдиного внеску

101                                                    Сплата суми податків і зборів / єдиного внеску

058                                   Проведення взаєморозрахунків з погашення податкового боргу та/або розстрочених                                           (відстрочених) грошових зобов’язань

117                     Сплата коштів платником податків, щодо якого відкрито провадження у справі про                                              банкрутство

121                        Сплата адміністративного штрафу

125                  Авансові внески, нараховані на суму дивідендів та прирівняних до них платежів

128               Сплата грошових зобов'язань / сум єдиного внеску, визначених за результатами камеральної                          перевірки підрозділами, що здійснюють адміністрування платежів (фізичні особи)

130                 Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами камеральної перевірки                                        підрозділом, що здійснює адміністрування платежів (юридичні особи)

131                     Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами документальної/фактичної                                  перевірки підрозділів податкового аудиту