Пропозиції щодо святкування Великодніх свят

Дата: 29.04.2021 14:49

Постанова КМУ № 1236

Так, пп. 1 п. 3 постанови встановлює вимогу щодо перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті лише у вдягнутих засобах індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

В    регіонах    "червоного"    рівня    епіднебезпеки    необхідно    носити   маски   на територіях   загального   користування   у   разі   неможливості дотримання фізичної дистанції не менше 1 метра (пп.5 п.35).

Таким чином, під час святкового служіння, благословення та освячення їжі всі присутні повинні бути в масках, як всередині приміщень, так і на вулиці, на подвір`ях чи на території храмів.

Пп.6 п.3 постанови передбачає розташування не більше 1 особи на 4 кв.м. площі будівлі або території.

Комунікаційні рекомендації для духовенства

- Запроваджувати "онлайн" служіння;

- Поінформувати прихожан на службах напередодні Великодня, а також при вході до храмів щодо формату святкування;

- Рекомендувати відвідувати обряд благословення та освячення їжі лише 1 особі від домогосподарства, без сімейних відвідувань;

- Рекомендувати утриматись від відвідування служби людьмии похилого віку та з хронічними захворюваннями;

- Утримуватись від святкових обіймів та привітань з безпосередніми контактами;

- Приділити увагу під час служіння збереженню здоров`я та захисту сім`ї - вакцинації, захисту літніх людей, відповідальному ставленні до  здоров`я та гігієни.

Департамент культури і туризму, національностей та релігій

Чернігівської обласної державної адміністрації