Фото без описуЧернігівське районне управління ГУ ДСНС України у Чернігівській області вкрай стурбоване різким збільшенням випадків загибелі людей у водоймах на території району. Так, тільки за вечір 20 червня 2021 року на водоймах загинуло 2 людини, а саме у р.Снов поблизу смт. Седнів та в озері поблизу с.Миколаївка Березнянської громади. Всього за червень вже зареєстровано 4 випадки загибелі людей на водоймах при тому, що з початку року загинуло 7 осіб. Трагічні випадки стались на територіях: Городнянської (2 випадки), Деснянської, Куликівської, Козелецької, Березнянської та Седнівської громад. При цьому, 06 квітня 2021 року поблизу с.Миколаївка Березнянської громади під час рибалки зник місцевий мешканець, на пошуки якого 4 рази залучались підрозділи ГУ ДСНС України у Чернігівській області, але пошукові роботи результатів не дали і рибалка по теперішній час рахується як зниклий без вісті.

Слід зазначити, що основними причинами загибелі людей на водних об"єктах стали купання в не обладнаних місцях та нехтування елементарними правилами поведінки на водних об"єктах, більшість загиблих перебувала в стані алкогольного сп"яніння.

Зважаючи на кількість надзвичайних подій біля водойм, Державна служба України застерігає: для того, щоб уникнути трагедії під час відпочинку, необхідно завжди дотримуватися елементарних правил безпеки! Зокрема:

• пам'ятайте - відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
  • ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
  • не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
  • не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
  • не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;
  • не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
  • температура води повинна бути не нижче +17 °С;
  • плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;
  • слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру.

За інформацією Чернігівського районного

управління ГУ ДСНС України в Чернігівській області