Фото без опису

«Висадити 1 мільярд нових дерев за 3 роки – це цілком реально! У нас є чіткий план, досвід і ресурси. Програма Президента «Зелена країна» – це еко-ініціатива, яка важлива не тільки для нас із вами, але й для майбутніх поколінь. Долучитися до наймасштабнішої висадки дерев в історії України може кожен», – розповів голова Держлісагентства Юрій Болоховець під час прес-конференції, присвяченої старту програми.

Держлісагентством і лісівниками Чернігівщини вже зроблені відповідні кроки. Запущено процес створення потужної бази для вирощування якісних сіянців та саджанців дерев. Домовлено з місцевою владою про передачу територій під висадку лісів. Сформовано фінансову модель програми. Створено чітку та детальну «дорожню карту» заліснення для кожного району та громад області.

З 1 жовтня по 31 листопада на території Чернігівщини проходитиме акція «Створюємо ліси разом». Зокрема, 8 жовтня в ДП «Городнянське лісове господарство» в цій акції візьмуть участь керівництво Чернігівської ОДА та обласної ради.

Нині розміщено банери та сіті-лайти про акцію «Створимо ліси разом» в усіх територіальних громадах Чернігівщини. В усіх 12 державних лісогосподарських підприємствах заліснюються лісокультурні площі. Проходять лекції у навчальних закладах на тему: «Екологічна і соціальна роль лісів у житті людини». Проводяться флеш-моби зі створення парків та скверів в усіх територіальних громадах Чернігівщини.

У ДП «Прилуцьке лісове господарство» (Ладанське лісництво) для учнів 9-10 класів Дідівської ЗОШ І-ІІІ ступеня організовано виїзний тур «Стань лісівником». У цій школі 11 жовтня відкриється учнівське лісництво «Зелений патруль».

У ДП «Ніжинське лісове господарство» 1 жовтня буде проведено прес-тур для ЗМІ області. 7 жовтня у школах району проводиться відкритий урок «Створюємо ліси разом». А потім – висадка лісу в Мринському лісництві. 12 жовтня відкриються учнівське лісництво у Вертіївській ЗОШ та Вертіївське лісництво ДП «Ніжинське лісове господарство». А 21 жовтня у селищі біля школи буде створений парк.

У школах Новгород-Сіверського району лісівники ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство» проведуть лекції на тему: «Роль та важливість лісів для існування життя на планеті». Районний природничий захід «Створюємо ліси разом» відбудеться у Задеснянському лісництві Остерського лісового господарства 13 жовтня. Проводитимуться екскурсії та прес-тури Новгород-Сіверськими лісами.

У Деснянському позашкільному навчальному заході «Центр творчості дітей та юнацтва» серед учнів гуртка «Палітра натхнення» проведуть конкурс «Зелена країна для кожного з нас».

Начальник Чернігівського ОУЛМГ Сергій Аніщенко та головний лісничий Вадим Фесюн підведуть підсумки акції в прямому ефірі на суспільному телебаченні.

В усіх держлісгоспах Чернігівського ОУЛМГ відбудеться нагородження учасників акції цінними призами та подарунками, а також будуть підведені підсумки конкурсу на кращий малюнок на тему «Зелена країна для кожного з нас».

Контакти відповідальних осіб по всіх дванадцяти держлісгоспах, до яких потрібно звертатися при бажанні висаджувати ліс разом із лісівниками:

Держлісгосп

Відповідальний

Контакти

ДП «Борзнянське лісове господарство

Головний лісничий

Головченко

Юрій Сергійович

067-685-24-42

borzna.les@ukr.net

ДП «Городнянське лісове господарство»

Головний лісничий

Левкович Максим Миколайович

097-870-53-45

lesnoiotdel@ukr.net

ДП «Добрянське лісове господарство»

Головний лісничий

Пінчук Олександр Анатолійович

073-409-82-42

pinchuk_al@ukr.net

ДП «Корюківське лісове господарство»

Головний лісничий

Скоробагатий Віталій Анатолієвий

067-461- 15-58

kor-les@ukr.net

ДП «Ніжинське лісове господарство»

Головний лісничий

Марахонько Олександр Іванович

066-291-67-17

lesovod-negles@ukr.net

ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство

Головний лісничий

Сідько Віталій Григорович

067-461-40-03

nsleshoz@gmail.com

ДП «Остерське лісове господарство»

Головний лісничий

Бійчук Юрій Олександрович

050-315-39-96

ostlesotd@ukr.net

ДП «Прилуцьке лісове господарство»

Головний лісничий

Червоняк Олександр Федорович

050-015-79-12

prylukylis@gmail.com

ДП «Семенівське лісове господарство»

Головний лісничий

Мірошник Сергій Євгенович

068-131-04-40

m_volk65@ukr.net

ДП «Холминське лісове господарство»

Головний лісничий

Проява Олександр Володимирович

050-953-76-41

holmylisvid@ukr.net

ДП «Чернігівське лісове господарство»

Головний лісничий

Єленич Володимир Дмитрович

067-637-18-81

vjelenych@ukr.net

ДП «Остерський військовий лісгосп»

Головний лісничий

Кулініч Олег Павлович

050-313-84-20

lesdesna@ukr.net

 

В обласному управлінні відповідальні – заступник начальника, головний лісничий Фесюн Вадим Михайлович;

головний спеціаліст відділу лісового господарства обласного управління Перев’язко Володимир Степанович;

головний спеціаліст відділу лісового господарства обласного управління Тищенко Олександр Миколайович.

т.: 098-333-65-06, 093-978-97-93;

e-mail: lesovod@ukr.net; lesnik@chernigivlis.gov.ua

Цьогоріч громадська акція з висаджування лісів відбудеться у дещо новому форматі. На спеціальному сайті, який вже доступний за посиланням https://zelenakraina.gov.ua/, кожна людина зможе відслідкувати хід висадки лісу в усіх регіонах. Крім того, будь-хто зможе долучитися до масштабної еко-ініціативи і висадити ліс. Для цього потрібно заповнити спеціальну форму реєстрації на участь в акції «Створюємо ліси разом». Під час висадки лісівники нададуть садивний матеріал і проведуть майстер-класи із  садіння лісу.

За інформацією Чернігівського ОУЛМГ