Розпочато роботи по перевірці об"єктів цивільного захисту (підвальних приміщень) на території Остерської громади тимчасовою комісією, яка створена розпорядженням від 17 лютого 2022 року. За результатами перевірки наразі проводяться роботи по приведенню в належний стан протирадіаційних укриттів:

- вул. Незалежності, 37 (балансоутримувач Козелецька районна спілка споживчих товариств);

- вул. Низова, 3 (балансоутримувач 7 ДП РП 1 ДПРЗ ГУ ДСНС України в Чернігівській області);

та найпростіших укриттів (підвальних приміщень), пристосованих для укриття населення і працюючих в них в разі виникнення надзвичайних ситуацій, що знаходяться за адресою:

- вул. Незалежності, 21 (Остерська міська рада);

- вул. Незалежності, 19 (Остерський коледж будівництва та дизайну, корпус №2);

- вул. Незалежності, 50/2 (гуртожиток №2 Остерського коледжу будівництва та дизайну);

- вул. Зайцева, 94 (Остерська гімназія);

- вул. Б.Хмельницька, 76-А (Остерський заклад дошкільної освіти «Оленка»);

- вул. Бондаренка, 32 (Остерська міська лікарня).

Відповідальність за стан укриттів несуть керівники підприємств та установ, де вони знаходяться.