Відповідно до статті 37 п.3 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» призовники та військовозобов’язані після прибуття до нового місця проживання зобов’язані у семиденний строк стати на військовий облік та не раніше ніж за три дні до вибуття з місця проживання знятися із зазначеного обліку.

Згідно статті 38 п.2 абзац 1 цього Закону органи виконавчої влади, що здійснюють реєстрацію місця проживання чи перебування осіб зобов’язані здійснювати реєстрацію за місцем проживання або перебування чи зняття з реєстрації призовників, військовозобов’язаних та резервістів лише в разі наявності в їхніх військово-облікових документах позначок територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки відповідно про зняття з військового обліку або про перебування на військовому обліку за місцем проживання або перебування.

Якщо військовозобов’язаний або призовник, який прибув з іншої місцевості, був знятий з військового обліку у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем попереднього місця проживання (перебування), реєстрація здійснюється лише в разі наявності в їхніх військово-облікових документах позначки територіального центру комплектування та соціальної підтримки про взяття на військовий облік. Зняття з реєстрації здійснюється лише за умови наявності відмітки про зняття з військового обліку того самого територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Стаття 42 Закону передбачає, що за порушення положень цього Закону, правил обліку і порядку обліку посадові особи або громадяни притягуються до відповідальності. Тож статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що порушення призовниками, військовозобов’язаними правил військового обліку тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (510-850 грн.), а повторне вчинення порушення протягом року або вчинене в особливий період – від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850-1700 грн).

За інформацією Чернігівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.