З 11 липня в Україні почнуть штрафувати за будь-яке куріння у громадських місцях

Із сьогоднішнього дня, 11 липня 2022року , набуває чинності заборона на паління у громадських місцях. У грудні 2021 року Верховна Рада посилила антитютюнові обмеження, і тепер нововведення починають діяти.

Зокрема, забороняється будь-яке куріння у громадських місцях, зокрема електронних сигарет, нагрівальних пристроїв, кальянів та трав'яних виробів, а в закладах громадського харчування більше не буде зон чи приміщень для куріння.

Порушення закону коштуватиме українцям 51-350 грн штрафу, заклади громадського харчування можуть оштрафувати на суму 3-15 тис. грн.

Закон також запроваджує заборону на продаж неповнолітнім тютюнових виробів, предметів, пов'язаних з їх вживанням, трав'яних виробів для куріння, електронних сигарет, заправних контейнерів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння. Продаж ним таких виробів каратиметься штрафом у розмірі 1020 грн, за повторне порушення протягом року покарають штрафом у розмірі 10 200 грн