Фото без опису

 

 

 

- Який порядок призначення пенсії по інвалідності?

- Повна або часткова втрата здоров’я дає людині право на отримання статусу непрацездатного (обмежено працездатного) і оформлення пенсії по інвалідності. Пенсія по інвалідності призначається незалежно від того, коли настала інвалідність, а її розмір залежить від отриманої групи інвалідності.

В осіб, яким призначено I групу інвалідності, розмір пенсії становить 100% розміру пенсії за віком. При цьому для призначення пенсії необхідно мати страховий стаж від 1 до 10 років, залежно від віку, в якому людину визнано інвалідом.

Розмір пенсій в осіб з II групою інвалідності становить 90% пенсії за віком. Необхідний страховий стаж при цьому – 1-14 років.

Особи з III групою інвалідності отримують 50% пенсії за віком при наявності 1-14 років страхового стажу.

У таблиці нижче можна дізнатися точний страховий стаж, необхідний для призначення пенсії по інвалідності, залежно від віку, в якому людину визнали інвалідом:

Подати документи для призначення пенсії по інвалідності можна як офлайн – звернувшись, до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду, так і онлайн – на вебпорталі електронних послуг ПФУ.

Які документи потрібні для оформлення пенсії по інвалідності?

1. Письмова заява про призначення пенсії

2. Паспорт або свідоцтво про народження (для дітей). Якщо у вас ID-паспорт, потрібна ще довідка про реєстрацію місця проживання, яку видають разом з паспортом.

3. РНОКПП (реєстраційний номер облікової картки платника податків).

4. Трудова книжка або інші документи, які підтверджують стаж + відомість про заробітну плату.

5. Документи, що засвідчують особливий статус особи (наприклад: довідка з МСЕК, посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни).

6. Фотографія (необхідна для оформлення пенсійного посвідчення).

Для військовослужбовців строкової служби, до заяви для оформлення пенсії по інвалідності потрібно ще додати:

– свідоцтво про хворобу, видане та завірене військовим комісаріатом за місцем зняття військовослужбовця з військового обліку, або довідка військово-лікарської комісії (копія).

Якщо інвалідність настала після звільнення з військової служби, то до заяви для призначення пенсії потрібно додати:

– довідку військового комісаріату про проходження військової служби із зазначенням дати призову, дати і підстави звільнення з військової служби + висновок МСЕК про те, що інвалідність пов’язана з проходженням військової служби.

 

 

За матеріалами Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області