Фото без опису

 

 

 

 

 

 

 

На що слід звернути особливу увагу:

Гепатит В

Вакцину проти гепатиту B ввели до обов’язкових дитячих щеплень лише 2001 р., тож люди, що народилися раніше, не мають вакцинації від гепатиту В.

Зверніться до свого сімейного лікаря, щоб проконсультуватися щодо імунізації. Дорослі можуть придбати вакцину в аптеках.

На що слід звернути особливу увагу:

Дифтерія і правець

Імунітет проти цих хвороб зберігається близько 10 років. Тому необхідна  ревакцинація.

 

Згідно з Календарем щеплень, починаючи з 26 років, дорослим роблять планові щеплення проти дифтерії та правця кожні 10 років. Такі щеплення в державних закладах охорони здоров’я проводять безоплатно.

На що слід звернути особливу увагу:

COVID-19

Усім дорослим варто отримати захист від COVID-19. Вакцинація надзвичайно важлива в умовах поширення нових штамів, тим більше під час війни, коли можливість дотримуватися застережних заходів, як-от дистанція, провітрювання чи носіння маски, є не завжди. Але вакцинація від ковіду є рекомендованою, проте не обов'язковою.

 

На що слід звернути особливу увагу:

Пневмокок

Як COVID-19, так і грип можуть ускладнюватися бактеріальною пневмонією. Її найпоширеніша причина — пневмокок. Тому людям із групи ризику (65+, з хронічними захворюваннями) варто зробити щеплення від пневмококової інфекції. 

 

Це щеплення не входить до календаря щеплень, тому зробити його можна власним коштом.

 

На що слід звернути особливу увагу:

Вітряна віспа

Якщо у дитинстві ви не хворіли на вітряну віспу, то у дорослому віці існує підвищений ризик важкого перебігу вітрянки. 

 

Щеплення ефективний спосіб захиститись від ускладнень.

 

Особливо важливо вакцинуватися жінкам, які планують завагітніти. Вітрянка небезпечна для вагітних, а вакцинуватися проти неї під час виношування немовля не можна.

 

Дорослі можуть придбати вакцину в аптеках.