Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) повідомляє, що рівень захворюваності на грип та ГРВІ (гострі распіраторні вірусні інфекції) за 06 тиждень 2023 року по Остерській територіальній громаді перевищив епідемічний поріг на 1,23 %. Так, за період з 03.02 по 10.02.2023 року зареєстровано 576,6 випадків на 100 тис. населення, при новому епідпорогу 569,73 випадки. Серед захворілих 45,1 % - діти. Темп приросту захворюваності в порівнянні з попереднім тижнем, становить 15,9 %.

Враховуючи епідситуацію з грипу та ГРВІ, керуючись ст..30 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», ст.. 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», наказом МОЗ України від 17.05.2019 року № 1126 «Про затвердження Порядку організації проведення епідеміологічного нагляду за грипом та гострими распіраторними вірусними інфекціями, заходів з готовності між епідемічний період і реагування під час епідемічного сезону захворюваності на грип та ГРВІ», відповідно «Комплексного плану протиепідемічних заходів по профілактиці грипу та гострих распіраторних захворювань та COVID-19 по Остерскій міській раді Чернігівського району на 2022-2023 роки» та з метою попередження ускладнення епідситуації з грипу та ГРВІ пропонується введення обмежувальних заходів в установах, організаціях і закладах охорони здоров’я, навчальних закладах, на об’єктах торгівлі, громадського харчування, зв’язку та в інших місцях масового скупчення людей : додаткове провітрювання та посилений дезінфекційний режим, дотримання особистої гігієни працівниками та відвідувачами, в тому числі «маскового режиму».