Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Нещодавно цією можливість скористалися 10 чернігівців віком старше 45 років. Їм було видано ваучери для проходження перепідготовки за професією «кухар». До речі, ця професія користується сталим попитом на ринку праці міста. Розпочалося навчання в березні і триватиме 3,5 місяці. Вчаться громадяни в Чернігівському центрі професійно-технічної освіти. По закінченню навчання слухачі отримають кваліфікацію кухаря 3 розряду.

За словами заступника начальника відділу активних програм зайнятості Чернігівського обласного центру зайнятості Світлани Михайлич, право на отримання ваучера надається громадянам окремих категорій, які мають професійно-технічну або вищу освіту та не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні. Це:

- особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років;

- звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України або Державної кримінально-виконавчої служби України;

- звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією РФ проти України;

- внутрішньо переміщені особи працездатного віку та люди з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;

- особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;

- особи, які у період дії воєнного стану в Україні або окремих її територіях під час служби, трудової та іншої діяльності, проживання на відповідній території отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення воєнних (бойових) дій та у період здійснення воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам.

До речі, з початку поточного року служба зайнятості області видала 39 ваучерів за професіями «кухар», «електромонтер», «тракторист», «машиніст крану», «слюсар з ремонту транспортних засобів».

Докладніше про ваучери читайте на нашому сайті за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery

З питань отримання ваучера звертайтеся за телефоном (0462)64-04-90 або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості