Середній розмір підвищення склав 1084 грн. Це перше масштабне підвищення за багато років.

З 1 липня відбулася індексація пенсій, призначених за Законами «Про державну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про статус народного депутата України», «Про наукову і науково-технічну діяльність». Перерахунок передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2023 року № 168.

Перерахунки пенсій проводилися автоматично, за матеріалами пенсійних справ, без додаткових звернень пенсіонерів до органів Пенсійного фонду України.

Індексація відбулася через підвищення основного розміру пенсії на коефіцієнт 1,197, або 19,7% (без урахування надбавок, підвищень, доплат до пенсій, встановлених законодавством). Загальний розмір підвищення – від 100 до 1500 грн.

Раніше (з 01.03.2023) виплати про індексували і тим, хто вже відмовився від спецпенсії та перейшов на пенсію за віком. У разі доцільності такі особи зможуть знову повернутися на пенсію, передбачену одним зі згаданих законів.

Липневий перерахунок торкнувся майже однієї  тисячі пенсіонерів області.

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області