У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-листопаді 2023 року сплачено 17 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 21 відс. (на 2,9 млрд грн) перевищує факт надходжень відповідного періоду 2022 року. Єдиного соціального внеску надійшло 10,2 млрд грн (зростання на 28 відс.).

Зокрема, до державного бюджету спрямовано 7,6 млрд грн, що становить 45 відс. загальної суми сплачених податків. Значна частина надходжень забезпечена від сплати податку на доходи фізичних осіб і військового збору – 3,3 млрд грн (44 відс. надходжень до державного бюджету), податку на додану вартість – 2 млрд грн (27 відс.), рентних платежів за користування природними ресурсами – 1,2 млрд грн (16 відс.) та податку на прибуток – 0,9 млрд грн (11 відс.). Сума сплачених до державного бюджету платежів зросла на 24 відс. (+1,5 млрд грн) порівняно з аналогічним періодом 2022 року.

До місцевих бюджетів усіх рівнів платниками податків забезпечено 9,4 млрд грн (55 відс. в загальній сумі надходжень), в тому числі податку на доходи фізичних осіб – 6,9 млрд грн (74 відс. в загальнообласній сумі надходжень до місцевих бюджетів), єдиного податку – 1,1 млрд грн (12 відс.), податку на майно – майже 755 млн грн (8 відс.). Факт минулого року перевищено на 18 відс. або на 1,4 млрд гривень.

За січень-листопад 2023 року найбільшу частку у надходженнях податків, зборів та платежів до Зведеного бюджету Чернігівської області становить сплата суб’єктами господарювання по таких галузях:

- державне управління, оборона, охорона правопорядку, освіта та охорона здоров’я – 36,7 відс.,

- сільське та лісове господарство – 14,7 відс.,

- переробна промисловість – 10,5 відс.,

- добувна промисловість – 9 відс.,

- оптова і роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 7,2 відс.,

- діяльність у сфері виробництва та розподілення електроенергії, газу та води – 4,4 відс.,

- будівництво – 1,5 відс.

Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує платникам податків за належне виконання своїх обов’язків щодо сплати податків до бюджетів та єдиного внеску, навіть у надважкий період воєнного стану.

       Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області