Скористатися програмою безкоштовної профтехосвіти пропонує служба зайнятості учасникам бойових дій та людям з інвалідністю внаслідок війни. Таке навчання здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, які на сьогодні діють у 8 областях України та пропонують на вибір 95 ліцензованих професій та 365 освітніх програм. Бажаючі навчатися самостійно обирають їх із Переліку на сайті Державного центру зайнятості https://is.gd/ZHvm7u
Освітніми можливостями для ветеранів скористався і наш земляк – Анатолій Соломатін з Ічні.Маючи за плечима професію фельдшера, вінпісля повернення з військової служби, де був бойовим медиком, вирішив кардинально змінити фах.
Наразі чоловік вчиться на електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування у Сумському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Його навчання триватиме 4 місяці, при цьому забезпечується безкоштовне проживання, а також компенсується вартість проїзду. Каже, рішення знову сісти за парту далося йому не складно. Після всього пережитого хотілося використати всі можливості для повернення до мирного життя.