Головне управління ДПС у Чернігівській області звертає увагу платників податків на те, що нараховані і сплачені суми податків, зборів та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску обліковуються в інтегрованих картках платників (ІКП), які відкриваються органами ДПС за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.

Кожна ІКП узгоджується з певним бюджетним рахунком або рахунком для зарахування єдиного внеску, отже, сплачена платником податку сума буде відображена у ІКП тільки у разі заповнення у платіжному документі коректного рахунку. Всі реквізити бюджетних рахунків та рахунків для зарахування єдиного внеску по Чернігівській області розміщені на субсайті Головного управління ДПС у Чернігівській області в розділі «Рахунки для сплати платежів». Дуже зручно визначати рахунки для зарахування коштів в ІТС «Електронний кабінет», адже там відображаються рахунки, узгоджені саме з конкретними інтегрованими картками платника.

У разі помилкової або надмірної сплати податків кожен платник у відповідності до статті 43 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) має право на повернення таких коштів або ж на перерахування їх на інший бюджетний рахунок. Підставою для повернення або перерахування є заява платника та наявність відповідної переплати у ІКП.

З метою реалізації вимог статті 42¹ Податкового кодексу України в ІТС «Електронний кабінет» запроваджено електронний сервіс, з використанням якого платники мають можливість подати відповідну заяву в електронній формі через приватну частину Електронного кабінету. Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою https://cabinet.tax.gov.ua, а також через вебпортал ДПС.

Для повернення або перенесення на інший бюджетний рахунок платникам податків помилково або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені платник подає до податкової служби заяву за ідентифікатором форми «J1302002» для юридичних осіб або форми «F1302002» для фізичних осіб.

В заяві обов’язково необхідно зазначати назву помилково та/або надміру сплаченого податку, збору, платежу; його суму; дату сплати; напрям перерахування помилково та/або надміру/помилково сплачених коштів.

До заяви бажано додати копію платіжного документа, на виконання якого помилково або надміру сплачений платіж перераховано до бюджету.

Звертаємо увагу, що повернення помилково та/або надміру сплачених коштів можливо лише протягом 1095 днів від дати їх сплати та за умови відсутності у платника податкового боргу.

Інформацію про стан розрахунків з бюджетом платники податків та єдиного внеску мають можливість відслідковувати у Електронному кабінеті. У разі необхідності отримання відповідної довідки платник направляє запит про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та фондами соціального та пенсійного забезпечення за даними органів ДПС форми «F/J13002» через меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини електронного кабінету. Відповідь на Запит платнику надсилається через електронний кабінет (автоматично) у вигляді витягу з інформаційної системи органів ДПС щодо стану розрахунків платника з бюджетом та фондами соціального та пенсійного забезпечення за формою «F/J14002».

Переглянути всі облікові операції разом з їх назвами у своїх ІКП в ІКС «Електронний кабінет» платник має можливість в режимі ГоловнаСтан розрахунків з бюджетомПерегляд.

          Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області