Комплексний план просторового розвитку території територіальної громади - це одночасно містобудівна документація на місцевому рівні та документація із землеустрою, що розробляється з метою забезпечення сталого розвитку території.

Комплексний план включатиме планувальні рішення щодо перспективного використання всієї території громади, на основі аналізу всіх ресурсів якими вона володіє.

Що це означає для громади?

По-перше, у процесі розроблення Комплексного плану будуть інвентаризовані ресурси громади, а саме: земельні ресурси, лісові, водні, надра. В результаті – розкриються нові можливості та потенціал громади, відбуватиметься економічне зростання та збільшення дохідної частини місцевого бюджету.

Фактично цей документ буде інструментом управління розвитку громади, до розроблення якого залучена безпосередньо громадськість, адже саме вона бере участь у його створенні та погодженні шляхом проведення громадських слухань та обговорень.

По-друге, генеральні плани і план просторового розвитку передбачатимуть впорядкування меж населених пунктів, які входять у громаду. Також буде чітке розуміння, яка ділянка для будівництва багатоповерхівок, яка для розвитку промисловості, а де проходитиме дорога, буде збудовано школу, лікарню, дитячий садок тощо. Під час реалізації проєкту в базу даних буде внесено всі земельні ділянки комунальної й державної форм власності, які перебувають у користуванні фізичних та юридичних осіб на території громади.

По-третє, буде створено електронну базу даних, де буде міститися інформація про всі земельні ділянки, підприємства, комунікації. Це стає можливим завдяки ортофотозйомці всієї території громади. Ця зйомка в електронному вигляді дає чітку картину всіх об’єктів. Це дає повну і чітку картину всього, що є на території громади, від археологічних пам’яток, заповідних зон і до розташування шкідливих підприємств.

Також в складі Комплексного плану буде розроблено розділ інженерно-технічних заходів цивільного захисту населення на мирний час та особливий період, який в першу чергу потрібний нашим службам критичної інфраструктури, поліції, ДСНС та військовим.

Ознайомитися з завданням на розроблення комплексного плану просторового розвитку території Остерської міської територіальної громади можна за посиланням