Шановні жителі та гості громади!

     У зв’язку з підвищенням температури повітря, ми хочемо звернути вашу увагу на важливість дотримання правил поведінки під час спеки. Спекотні дні можуть нести серйозні ризики для здоров’я, особливо для дітей, людей похилого віку та осіб з хронічними захворюваннями.

    Щоб захистити себе та своїх близьких від негативних наслідків спеки, дотримуйтесь наступних рекомендацій:

  1. Уникайте перебування на сонці у пікові години. Найбільш небезпечний час – з 10:00 до 16:00. Намагайтеся залишатися в приміщенні або в тіні під час цього періоду. Якщо ви все ж таки змушені бути на відкритому повітрі, використовуйте сонцезахисні засоби (креми з високим SPF), носіть легкий одяг з натуральних тканин та обов’язково головний убір.
  2. Пийте достатню кількість води. Зневоднення є одним з найсерйозніших ризиків під час спеки. Пийте воду регулярно, навіть якщо ви не відчуваєте спраги. Уникайте вживання алкоголю, кави та солодких напоїв, оскільки вони сприяють втраті рідини.
  3. Підтримуйте прохолоду вдома. Якщо у вас немає кондиціонера, використовуйте вентилятори, завішуйте вікна шторками, які відбивають сонячне світло, та тримайте вікна закритими протягом дня. Відкривайте вікна лише вночі або рано вранці, коли температура нижча.
  4. Зменшуйте фізичну активність. Уникайте інтенсивних фізичних навантажень під час спеки. Якщо вам потрібно займатися спортом або працювати фізично, робіть це рано вранці або пізно ввечері, коли температура нижча.
  5. Будьте уважні до ознак теплового удару. Симптоми можуть включати запаморочення, головний біль, нудоту, прискорене серцебиття та сухість шкіри. Якщо ви або хтось поруч відчуваєте ці симптоми, негайно знайдіть прохолодне місце, випийте води і зверніться за медичною допомогою.
  6. Допомагайте оточуючим. Перевіряйте стан здоров’я літніх сусідів, родичів та друзів, особливо тих, хто живе один. Пропонуйте їм допомогу у разі потреби.
  7. Захищайте дітей і домашніх тварин. Не залишайте дітей і домашніх улюбленців в автомобілях, навіть на короткий час. Температура всередині автомобіля може швидко піднятися до небезпечного рівня.
  8. Використовуйте захисні засоби. На відкритому повітрі носіть сонцезахисні окуляри і застосовуйте креми з високим рівнем захисту від ультрафіолету.
  9. Плануйте свої дії. Уникайте довгих поїздок у години пікової спеки, надавайте перевагу транспорту з кондиціонуванням або пересувайтесь пішки по тіньових сторонах вулиць.

    Пам’ятайте, що спека може бути небезпечною для вашого здоров’я. Дотримання цих простих рекомендацій допоможе вам зберегти самопочуття та уникнути неприємностей у спекотні дні.


Бережіть себе та своїх близьких!