Діалоговий захід між НСЗУ та головами громад Чернігівщини
Програма U-LEAD провела діалоговий захід між НСЗУ та головами громад Чернігівщини, до участі у якому долучився і міський голова Леонід Мисливець
Новації програми державних медичних гарантій на 2025 рік, відповідальність органу місцевого самоврядування, як власника медичних закладів, та доступність медичних послуг – стали темою діалогового заходу, організованого U-LEAD.
Понад 20 очільників громад Чернігівщини, місцеві ради яких є засновниками комунальних некомерційних підприємств спеціалізованої медичної допомоги, взяли участь у зустрічі з представниками НСЗУ, організованій командою регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Чернігівській області.
Програма U-LEAD у співпраці з партнерами постійно підтримує громади у модернізації управління в сфері охорони здоров’я та покращенні якості надання медичних послуг мешканцям. На цьому акцентувала керівниця регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Чернігівській області Ірина Кудрик під час діалогового заходу на тему «Взаємодія та співпраця НСЗУ з органами місцевого самоврядування».
Зокрема, лише впродовж 2024 року для фахівців громад проводилися навчальний курс «Кроки для спеціалістів. Управління охороною здоров’я в громаді», програма підтримки «Розвиток системи громадського здоров’я в територіальній громаді», ряд тематичних інформаційних сесій та консультацій.
За словами заступниці голови Чернігівської ОДА Жанни Шерстюк, сьогодні навантаження на медичну сферу дуже велике: ВЛК, експертиза оцінювання повсякденного функціонування особи, стала і якісна медична допомога цивільним та військовим тощо.
«Ми вдячні офісу U-LEAD та керівництву північного департаменту НСЗУ за можливість в режимі живого діалогу отримати відповіді на всі питання, які зараз гостро стоять перед закладами, за методичну допомогу, роз’яснення та поради», - підкреслила вона.
Своєю чергою, директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна зазначила, що НСЗУ у партнерстві з громадами працює над забезпеченням громадян якісними медичними послугами, не залежно від того, де вони проживають у селі, селищі чи місті. Вона відзначила, що бюджет Програми медичних гарантій на 2025 рік становить 175,5 млрд грн та розповіла про зміни у переліку послуг, пілотні проєкти, зміни у програмі «Доступні ліки».
Як користуватися аналітичними дашбордами НСЗУ, розповіла начальниця управління у Полтавській області Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Світлана Писаренко. За її словами, ці інструменти стануть в нагоді при аналізі доступності певного виду послуг для мешканців громади, оцінці використання обладнання, аналізі використання коштів медичними підприємствами.
Підсумовуючи зустріч, Ірина Кудрик зазначила: «Питання надання/збереження якісних медичних послуг в громадах Чернігівщини потребують постійної уваги засновників – органів місцевого самоврядування, стратегічних управлінських рішень на місцевому рівні, належного контролю за якістю медичних послуг і постійного змістовного діалогу. Тому дуже важливо мати діалогові середовища для відкритих, рівноправних зустрічей між всіма сторонами, що впливають на якість та доступність медичної допомоги в громадах – керівниками громад, представникам НСЗУ та органами державної влади».
ULEAD з Європою в Чернігівській області