Одноразове добровільне декларування дає можливість легалізувати доходи, з яких не були сплачені податки
З 1 вересня 2021 року по 1 вересня 2022 року громадяни матимуть право подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, і з яких не були сплачені податки і збори до 1 січня 2021 року.
Начальниця Головного управління ДПС у Чернігівській області Людмила Слотюк окреслила основні тези щодо кампанії, яка стартує 1 вересня.
Скористатися одноразовим добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, (у тому числі самозайняті особи) та фізичні особи - нерезиденти, які на момент отримання об'єкту декларування були резидентами і які є чи були платниками податків.
Прийнятий закон – це спосіб цивілізованої легалізації активів, які були приховані від оподаткування, - зазначила Людмила Слотюк, звертаючись до платників податків Чернігівщини.
Держава дає можливість повернути гроші та інші активи у прозорий легальний обіг. Це можуть зробити, наприклад, ті, хто отримував зарплату у конверті, працював без оформлення трудових відносин тощо.
Об’єктами добровільного декларування є рухоме та нерухоме майно, валютні цінності та інші об’єкти (частки (паї) у майні юридичних осіб, інші корпоративні права, майнові права, цінні папери тощо).
Не потребують подання одноразової декларації: об’єкти нерухомості, що розташовані в Україні (квартири, площею до
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Пресслужба Головного управління ДПС у Чернігівській області