Вступити до лав територіальної оборони може кожен, хто хоче захистити свій край
На Чернігівщині триває формування підрозділів територіальної оборони. Стати резервістом — дуже просто. Для цього не потрібні спеціальні навички чи знання: їх можна здобути під час тренувань та зборів. На цьому наголосили під час брифінгу в Чернігівському обласному центрі комплектування та соціальної підтримки, що відбувся 21 лютого.
— Резервістом може стати кожен громадянин України віком від 17 до 60 років. Нині розглядаються зміни до законодавства щодо збільшення вікової категорії до 70 років. Вимоги до стану здоров’я не такі високі, як у бойових військових частинах, — зазначив начальник служби зв’язків з громадськістю регіонального управління Сил ТрО «Північ» Віталій Кирилов.
Ключова особливість тероборони, за словами Віталія Кирилова, — захистити власні домівки та важливі об’єкти свого району. Тому батальйони ТрО формуються за адміністративно-територіальним принципом. Відтак всі охочі пройти службу у військовому резерві служитимуть за місцем проживання. Проте, за рішенням головнокомандувача ЗСУ, підрозділи ТрО можуть виконувати завдання в інших регіонах.
Програмі індивідуальної підготовки резервіст має присвятити не менше 120 годин на рік. Принаймні один раз на місяць потрібно брати участь у так званому «єдиному стрілецькому дні», що проводиться у вихідні. Також раз на рік резервістів залучають до великих зборів терміном до 30 днів, вже у складі підрозділів.
На час зборів за резервістом зберігається місце роботи, кожен день оплачує роботодавець. У свою чергу, військові комісаріати оплачують переміщення до місць навчання/тренувань. Якщо упродовж року повністю виконана програма підготовки, резервіст отримає фінансову допомогу у розмірі одного прожиткового мінімуму.
До речі, у разі підписання контракту з підрозділом ТрО резервісти під час навчання чи виконання завдань мають такі ж соціальні гарантії, що й військовослужбовці ЗСУ. Контракт можна укласти на 3-5 років.
Якщо бажаєте поповнити підрозділи резервістів сил ТрО, потрібно звернутися до районного чи міського центру комплектування та соцпідтримки за місцем проживання. Там поінформують про подальші кроки та необхідний пакет документів. За додатковою інформацією можна звернутися до Чернігівського обласного центру комплектування та соціальної підтримки, тел. (04622) 3-10-07.