У ході зустрічі голови Остерської громади Чернігівської області Леоніда Мисливця, експертки з управління ресурсами громад програми USAID AGRO Катерини Рєзнікової та директора ТОВ "Херсонземпроект" Андрія Романчі було вчергове обговорено питання визначення функціонального призначення території громади. Адже відповідно до вимог Закону України від 17.06.2020 № 711-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель», Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (далі - Закон України № 3038-VI), постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації» від 01.09.2021 № 926 (далі – Постанова № 926) органам місцевого самоврядування до 1 січня 2025 року необхідно забезпечити  розроблення комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади.

Наразі у громадах Чернігівської області триває навчання з просторового планування на основі напрацювань Остерської громади, яка активно працює над розробкою Комплексного плану.

За словами Леоніда Мисливця, фермери та інші землевласники можуть заявити про свої наміри вже зараз і тоді не доведеться платити штрафи у майбутньому. Наприклад, якщо фермер у своїй діяльності бачить, що надалі йому необхідний виробничий комплекс з переробки с/г продукції і хоче розмістити його на землях с/г призначення, то він може заявити про це вже зараз, щоб архітектори передбачили це в Комплексному плані і надалі йому не потрібно буде витрачати кошти на містобудівну документацію, пояснює голова Остерської громади:

“Практично всі землі у нас с/г призначення, а якщо починати будівництво, то ці землі треба переводити в промислові. Навіть якщо фермер хоче побудувати сушильні комплекси на своїй землі, він не зможе це зробити.

Тому і необхідно, щоб фермери та інші учасники громади брали участь у формуванні Комплексного плану, доки це можливо робити безплатно, бо у майбутньому їм доведеться платити за це штраф. Тож для того, щоб зекономити кошти, їм потрібно прийти до нас і заявити про свої наміри. Вони потім можуть і не будувати нічого на своїй землі, але краще перестрахуватись і створити для себе таку можливість, поки відбувається планування територій”, — пояснює Леонід Мисливець.

Реалізація проєкту стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International. Ця публікація відображає думку її авторів та не обов’язково є офіційною точкою зору USAID чи Уряду США.