На таку грантову допомогу від держави можуть розраховувати громадяни України або юридичні особи, які мають намір створити або розвивати переробні підприємства. Їм необхідно подати заявку та бізнес-план за встановленою формою. І зробити це можна онлайн через портал Дія https://is.gd/Gura1z

Механізм надання такої фінансової допомоги регулюється Порядком надання грантів на створення або розвиток переробних підприємств, затвердженим постановою КМУ від 24.06.2022 р. № 739 «Деякі питання надання грантів для переробних підприємств».

Рішення про надання гранту приймається Мінекономіки та Державним центром зайнятості протягом 20 робочих днів з дня кінцевого строку подання заявок і Дія сповістить вас про результат. У разі позитивного рішення, у вас є 10 робочих днів, щоб звернутися до обраного банку для відкриття рахунку та укладення угоди на отримання гранту.

Звертаємо вашу увагу на те, що нещодавно відбулися зміни до вищезгаданого Порядку (постанова КМУ від 15.10.2024 р. № 1166), в результаті яких доступ до програми розширено. Зокрема, змінено мінімальний прохідний бал; збільшено перелік обладнання, що підлягає фінансуванню; встановлено черговість надання грантів; додано пільгову категорію підприємств; введено новий обов’язковий критерій щодо розміру заробітного фонду для новоприйнятих працівників в межах грантового проєкту.

І ще одне важливе нововведення - внесено зміни щодо обов’язкової умови створення робочих місць. Якщо раніше потрібно було створити до 25 робочих місць, то тепер - не менше 5, незалежно від суми гранту).

Щоб дізнатися більше про можливості для розвитку бізнесу, звертайтеся до офісів «Зроблено в Україні», які діють на базі Чернігівського обласного центру зайнятості (м.Чернігів, вул. Коцюбинського, 40; т.0800-600-54) та Прилуцької філії Чернігівського обласного центру зайнятості (м. Прилуки, вул. Вокзальна, 46; т.0462-97-62-85).