Проведення оцінки ефективності реалізації окремих положень Закону України «Про фізичну культуру і спорт»
Комітет Верховної Ради України з питань молоді і спорту планує розглянути у порядку контролю питання щодо аналізу практики застосування ефективності реалізації окремих положень Закону України «Про фізичну культуру і спорт» від 24.12.1993 року № 3808-XI
Аналіз буде проведено відповідно до методики пост-законодавчого контролю (post-legislative scrutiny), що застосовується багатьма парламентами країн світу та яку можливо адаптувати до української системи парламентського контролю.
Метою даного аналізу є дослідження ефективності та впливу положень статті 9 та статті 10 (діяльність спортивних клубів та дитячо-юнацьких спортивних шкіл) Закону на формування умов для гармонійного фізичного та соціального розвитку молоді, створення сприятливого середовища для реалізації ініціатив у сфері спорту, а також забезпечення доступності якісних спортивних послуг для дітей та молоді.
Для проведення комплексного аналізу Комітету необхідно зібрати інформацію і доказову базу, які дозволять оцінити ефективність реалізації норм Закону. До процесу опитування запрошуються шість категорій респондентів, які володіють відповідними знаннями, професійною компетентністю чи досвідом:
• Батьки, діти яких займаються у спортивних клубах та/або дитячоюнацьких спортивних школах;
• Представники органів місцевого самоврядування та місцеві державні адміністрації;
• Фахівці сфери фізичної культури і спорту (викладачі, тренери);
• Керівники фізкультурно-спортивних товариств та їх відокремлених підрозділів;
• Представники спортивних федерацій;
• Науковці у сфері фізичної культури та спорту.
Для надання відповідей на питання необхідно заповнити відповідну Google форму, розроблену індивідуально під окремого респондента, за такими посиланнями:
• Для батьків, діти яких займаються у спортивних клубах та/або дитячо-юнацьких спортивних школах: https://forms.gle/sx8sP9odTzfRPwcU6
• Для представників місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування: https://forms.gle/mz5EvyiNimfDd8f26
• Для фахівців сфери фізичної культури і спорту (викладачі, тренери): https://forms.gle/u3xbmiLKkHsuKW7a8
• Для представників фізкультурно-спортивних товариств: https://forms.gle/mt7z9eJSwySUQTg39
• Для представників спортивних федерацій: https://forms.gle/9EocF331iuzMLYQ68
• Для науковців у сфері фізичної культури та спорту: https://forms.gle/xKXk4RHE4b9hmQcr8
Участь у опитуванні є анонімною.
Опитування буде проводитись до 15 травня 2025 року включно.
Контактна особа: Володимир Товстенко (044) 255-31-24.
Зауважте, будь ласка, що наведені питання є орієнтовними, тому Ви, якщо вважаєте за необхідне, можете надавати інформацію про інші, не згадані в переліку аспекти, для цього наприкінці анкети буде відповідне питання. Не обов’язково відповідати на всі запитання – прокоментуйте лише ті, що стосуються безпосередньо Вас. Таким чином, можете охопити цілу низку питань або обмежитися кількома. Комітет не розглядатиме відповіді, аргументи або інформацію на теми, не пов’язані з аналізом ефективності статті 9 та 10 зазначеного Закону. Комітет також не буде розглядати індивідуальні або колективні скарги стосовно проблем, які виникли на практиці у зв’язку з реалізацією норм Закону.
Що варто включити до вашої відповіді?
Ваші відповіді мають базуватися на фактах і містити ваші судження щодо вищезазначених або пов’язаних з ними запитань. Особливо суттєвими та корисними для роботи Комітету будуть конкретні дані й цифри, що підтверджують ваші погляди. Ваш особистий досвід буде особливо цінним для цього аналізу. І останнє, але не менш важливе: вітаються ваші ідеї та пропозиції стосовно того, що потрібно вдосконалити.