Жінка на «чоловічій» роботі: Марина Бездітко працює робітницею з комплексного обслуговування й ремонту будинків

Вона вміло справляється з молотком, шуруповертом, перфоратором, плоскогубцями, викруткою та іншим інструментом, яким, здається, вміють користуватися тільки чоловіки. Щоправда, нині все більше українських жінок руйнують ці гендерні стереотипи. Серед них колишня безробітна Марина Бездітко. Наразі вона працює робітницею з комплексного обслуговування й ремонту будинків в КЗ «Новгород-Сіверський фаховий медичний коледж», куди працевлаштувалася за сприяння служби зайнятості.

Марина Бездітко – переселенка. Переїхала до Новгород-Сіверська з прикордонного села Будо-Вороб'ївська, яке перебуває під постійним ворожим обстрілом. Має медичну освіту і все життя працювала медсестрою та фельдшером.

На новому місці за допомогою в працевлаштуванні звернулася до Новгород-Сіверської філії Чернігівського обласного центру зайнятості. Вакансії, що відповідають її освіті і професійному досвіду, були, але дістатися до цієї роботи було нелегким квестом. Адже треба щодня без автобусного сполучення їздити з міста в села. Від такої пропозиції Марина відмовилася. І тоді, врахувавши всі вміння і побажання безробітної, кар’єрна радниця запропонувала їй спробувати себе у новій професії – робітницею з комплексного обслуговування й ремонту будинків. Так, жінка повернулася у рідну альма матер уже в зовсім іншій ролі.

«Я добре знаю всю чоловічу роботу по дому, – розповідає Марина. – Навчив мій чоловік. Свого часу він їздив на заробітки, і тому я все робила сама. Тепер ці знання та вміння знадобилися не тільки вдома, а й на новому робочому місці. Там я виконую різні ремонтні роботи в навчальному корпусі, гуртожитку, укритті: лагоджу, шпаклюю, фарбую... Якщо потрібна допомога, можу звернутися до колег-чоловіків. У нас працюють електрик та водій».

Новою робітницею задоволений і роботодавець. Адже у зв’язку з війною знайти чоловіків на подібні посади стає дедалі складніше. Тому поки українські чоловіки воюють, жінки стають до верстатів, сідають за кермо вантажівок та автобусів, кують залізо, працюють охоронницями. Державна служба зайнятості допомагає кожній знайти своє покликання, розвиватися та будувати кар’єру без упереджень.

До речі, є цікава пропозиція для жінок, які хочуть опанувати «чоловічу» професію і працювати за фахом. У рамках експериментального проєкту щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені, українки можуть за короткий термін здобути одну з 31 запропонованої професії. Навчання організовується на замовлення роботодавця. Служба зайнятості оплачує його вартість до 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Детально про послугу читайте на сайті Державної служби зайнятості https://www.dcz.gov.ua/profnavch/navchwomen

Чернігівський обласний центр зайнятості