У День вишиванки – національний ярмарок вакансій
У День вишиванки – національний ярмарок вакансій
15 травня за ініціативи державної служби зайнятості у всіх регіонах країни пройшли ярмарки вакансій. Зокрема на прифронтовій Чернігівщині ярмаркували у містах Чернігові, Ніжині та Прилуках. Участь у заходах взяли 56 роботодавців області, 18 навчальних закладів та близько тисячі шукачів роботи. Ця подія об’єднала тих, хто шукає роботу, і тих, хто її пропонує та допомагає отримати. Дату обрали не випадково, оскільки це День вишиванки, а вишиванка – символ українського народу. Тож не дивно, що на заходах всі були у вишиванках.
Сьогодні служба зайнятості приділяє особливу увагу залученню жінок на ринок праці. Зокрема й у професії, де традиційно більше представлені чоловіки. За українським законодавством, немає суто жіночих або чоловічих професій. Жінки все частіше обирають такі професії, а служба зайнятості руйнує існуючі стереотипи - започаткувала спеціальну програму навчання для жінок за державний кошт за 31 професією, де раніше переважали чоловіки.
Зокрема, на ярмарку у Чернігові свої вакансії представляли 16 ринкоутворюючих підприємств області. Наразі вони потребують слюсарів, електрозварників, електромонтерів, фрезерувальників, швачок, пекарів, кондитерів, тісторобів, офіціантів та продавців. Також потрібні водії, зокрема водії тролейбусу та кондуктори, налагоджувальники та оператори верстатів з програмним керуванням, контролери газового господарства, оператори поштового зв’язку, соціальні працівники тощо.
Про освітні можливості для дорослого населення інформували 7 навчальних закладів. Їхні вихованці презентували учасникам ярмарку свої майстер-класи: оздоблення кондитерських виробів мастикою (Чернігівський центр професійно-технічної освіти); можливості флористики, б’юті-індустрії та швейного виробництва (Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування); на віртуальному тренажері - за професією «електромонтер ручного зварювання» (Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту); на мольберті зі штукатуркою - за професією укладальника керамічної плитки (Чернігівський професійний будівельний ліцей). З вишів – Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка.
Участь у заході взяли й відомі громадські організації, такі як «Ліга ділових і професійних жінок України» та «Ресурсний центр недержавних організацій».
Відвідувачі мали змогу пройти профорієнтаційне тестування, тренінги, отримати консультації з техніки пошуку роботи, щодо професійного розвитку, можливостей відкриття власної справи за допомогою грантових програм тощо.
Спеціальну локацію з розвагами для дітей представила місцева підприємниця Юлія Писаренко, яка для розвитку свого бізнесу скористалася грантовою програмою від служби зайнятості.
Мовою статистики:
протягом січня-квітня 2025 р. послуги служби зайнятості отримали 9,4 тис. громадян області, серед яких переважна більшість (7,2 тис.) - жінки.
- Працевлаштовано 2,4 тис. громадян, серед яких 1,6 тис. жінок.
- Скеровано на професійне навчання – 360 безробітних, з яких 324 жінки.
- Отримали ваучер на навчання – 172 особи, з яких 134 жінки.
- Видано направлення на суспільно корисні роботи - 3,8 тис.
- Прийнято позитивних рішень за грантовою програмою «Власна справа» 65, за програмою «Грант для ветеранів та членів їх сімей» - 9. Серед грантоотримувачів 80 % - жінки.
Станом на 1 травня в області налічувалось 4,9 тис. безробітних, серед яких переважають жінки (4,0 тис.).
Відділ комунікацій Чернігівського обласного центру зайнятості, тел. (0462)97-62-82 Світлана Шеремет, тел. (093)192-71-87