Упродовж останнього часу у багатьох містах України були змінені назви вулиць, провулків, проїздів. За підтримки громадськості вулиці, названі іменами діячів сусідньої держави-агресора, отримують нові назви, в тому числі і імена Героїв України, а міські, сільські і селищні ради відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» приймають рішення про перейменування.

У зв'язку з цим багатьох турбує питання, чи потрібно вносити зміни в ті чи інші документи.

Чи потрібно змінювати місце реєстрації?

Законодавство не передбачає обов’язку вносити подібні відомості, оскільки зміна назви вулиці не є зміною реєстрації місця проживання. Перереєстрацію місця проживання особи можна здійснити під час обміну паспорта чи зміни прізвища, тобто коли виникає безпосередня потреба.

Варто зазначити, що на сьогодні реєстрація чи зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється відповідно до Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2022 року № 265, та законів України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» і «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні».

У разі прийняття рішення про зміну нумерації будинків, перейменування вулиць (проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів тощо), населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць, зміни в адміністративно-територіальному устрої на підставі відповідних актів вносяться зміни до реєстру територіальної громади, із збереженням попередніх даних, із подальшим внесенням цієї інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку. Ці відомості за бажанням особи вносяться до відповідних документів, що містять відомості про місце проживання/перебування.

Чи обов’язково вносити зміни до документів на нерухомість?

Документи, що засвідчують право власності на нерухомість, залишаються чинними у випадку зміни назви вулиці, на якій вони розташовані.

У випадку перейменування вулиці, на якій розміщена нерухомість, українським законодавством не передбачена необхідність внесення змін до документа про право власності на нерухоме майно, зокрема свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, дарування тощо.

Водночас, у разі потреби, власник майна, стосовно якого відбулися зміни, має право звернутися до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно із заявою про внесення змін. Наприклад, у разі потреби купівлі-продажу чи дарування нерухомості. Отож, якщо власник бажає продати, подарувати або передати у спадок свою нерухомість, у документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва.

Чи потрібно змінювати відомості про місцезнаходження юридичної особи?

Зміна відомостей про місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи підприємця підлягає державній реєстрації відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

Перейменування вулиці місцезнаходження юридичної особи є зміною місцезнаходження юридичної особи, що передбачає необхідність внесення відповідних змін в установчі документи, змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців та громадських формувань, повідомлення банківських установ і контрагентів про зміну реквізитів у чинних договорах, виготовлення нової печатки, бланків тощо.

Водночас законодавство не встановлює граничних термінів для проведення зміни відомостей щодо місцезнаходження, а отже, суб’єкт господарювання сам може вирішувати, коли необхідно провести реєстрацію змін.

Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» адміністративний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів благодійних організацій та юридичних осіб, пов’язаних із прийняттям Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Попри повномасштабну війну рф проти України в регіонах продовжується робота з оновлення важливої інфраструктури. Так, у Сумах відкрито після реконструкції приміщення Першої підстанції Центральної станції екстреної (швидкої) медичної допомоги.

Відтепер 5 бригад екстреної меддопомоги — одна лікарська та чотири фельдшерські — зможуть працювати в комфортних умовах. Задля цього було виконано перепланування приміщення, яке передали для потреб медичних працівників у 2016 році.

У приміщенні повністю змінені системи комунікацій та опалення. Задля забезпечення гарячою водою були встановлені бойлери. Повністю відремонтовано санвузол, а також встановлена душова кабіна. Крім цього, провели ремонтні роботи і на фасаді приміщення: оновлено покрівлю, встановлені нові вікна та двері.

Завдяки комплексному переплануванню підстанції працівники отримали нові кімнати відпочинку для лікарів і фельдшерів та роздягальні. Збудовано навчальний клас, велику їдальню, яка облаштована необхідними меблями та побутовими приладами.

Поруч із будівлею підстанції розташовані бокси для санітарного спецтранспорту. 

Відкриття підстанції дозволяє прискорити прибуття бригад екстреної допомоги до жителів Сум та навколишніх сіл. Це дозволить зекономити кілька дорогоцінних хвилин на шляху «швидких» до хворих і потерпілих, а значить, врятувати життя та здоров’я наших громадян.

Проєкт реконструкції приміщення було здійснено за державні кошти, отримані від Європейського Союзу на умовах співфінансування з обласного бюджету.

Нагадаємо, що після звільнення Сумщини від російських окупантів, розпочався активний процес із відбудови медичної інфраструктури, яка постраждала від куль та снарядів росіян. Загалом у Сумській області ворог пошкодив 11 медичних закладів, ще два — зруйнував вщент. Відновлення медичної інфраструктури буде відбуватися з урахуванням кращих європейських практик відповідно до принципу госпітальних округів. 

Урамках міжнародної допомоги за підтримки Управління Організації Об’єднаних Націй з обслуговування проектів (ЮНОПС), міжнародні партнери передали прикордонникам 4 нові автомобілі.

Заступник Міністра внутрішніх справ Мері Акопян наголосила, що наразі Україна потребує різного роду автомобілів у зв’язку із значними втратами їх як на тимчасово окупованих територіях, так і безпосередньо на ділянках, де йдуть активні бойові дії.

Керівник Офісу ЮНОПС в Україні Джані Вольпін висловив свою підтримку та наголосив, що вони продовжуватимуть робити все можливе та надаватимуть усе необхідне у цей надзвичайно складний час викликів через російську агресію.

Загалом у рамках зазначеного проекту Україна вже отримала 85 автівок для виконання завдань Державною прикордонною службою, Національною поліцією та МВС загалом. Європейський Союз продовжує розширювати спроможності Міністерства внутрішніх справ України та підтримувати нашу державу під час війни.